Není nic lepšího než sledovat telenovelu:-)

Září 2016

Esmeralda bude online od....

29. září 2016 v 16:29 Aktuality
Krásný večer přátelé,

již delší dobu víte o online vysílání Esmeraldy, ale stále jsem vám neprozradila datum. Já sama ho nevznala. Ono je docela časově náročné přidávat denně díly a především na to nezapomenout. Teď jsem nastoupila do školy a seběhlo se hodně povinností. Naštěstí jsem si našla svoji stabilitu a rozhodla jsem se udělat vám radost.
Takže, Esmerald abude online vždy na FB stránce Telnovely, vždy ve 20 hodin. Díly budu plánovat dopředu, tudíž někdy budou dva díly, někdy jeden, už to neovlivním ze dne na den :) Takže se vždy nechte překvapit. Kdyby se cokoliv dělo, napíšu vám.


Den vysílání je 3. 10. 2016! Takže nezapomeňte sledovat FB stránku.


Kassandra vyvolala vzpouru!

22. září 2016 v 19:35 Kassandra
O tom, že na konci 20. století vyvolaly telenovely davové šílenství již víme, ale co se stalo v Srbsku?

Dne 25. 8. 1997 během mocenské války obsadily vzbouřenci místní televizní stanici. Vysílání telenovely Kassandra bylo přerušeno. Tento krok vyvolal mezi diváky nebývale silnou vlnu nepokojů. Televize se snažila o nápravdu, ale cela telenovela byla ukradena z jiného televizního kanálu a vysílána nelegálně. Další uvádění Kassandry bylo nemožné. Tato situace vyvolala napětí mezi obyvatelstvem a do řešení se musely zapojit vládní orgány. Za pomocí amerických úřadů oslovili společnost Coral Pictures v Miami, která je mezinárodním distributorem Kassandry a žádaly jí o prodej licence na vysílání telenovely. Coral Pictures byla naléhavostí tak zaskočena, že okamžitě poskytla všem sto padesát dílů zdarma, aby pomohla uklidnit situaci v této části země.

Osud cikánské princezny pobláznil celý svět. Po té, co Kassandra obletěla celou Latinskou Ameriku, Španělsko a většinu východoevropských zemí, vyvolala vlnu nadšení také u televiznch diváků v Číně a Indonésii.

Co vy? Oslovil vás příběh krásné cikánky Kassandry? :)
Natalia Streignard vzpomíná na Valentýnu

15. září 2016 v 10:52 Má tlustá Valentýna
V České republice je Natalia Streignard známá především z telenovely Má tlustá Valentýna, kde si zahrála naivní boubelku, která se svým úsilím stane významnou ženou.


Zvažovala jste dlouho, zda příjmout nabídku?
Vůbec ne. Od počátku jem tušila, že to bude úžasný projekt, a každému jsem říkala, jak moc bych chtěla dostat právě tuhle roli.

Bylo těžké obětovat krásnou tvář ve prospěch postavy?
Ani trochu. Má tlustá Valentýna bude určitě velmi úspěšná, napovdá tomu i skvělý scénář. Navc je Valentýna obyčejná dívka, která si svou cestu najde, a proto nemám pocit, že bych něco obětovala.

Myslíte, že publikum Valentýnu přjme, nebo ji odmítne?
Proč by ji mělo odmítat? Jsem si jistá, že ji přjme a bude milovat!

Jaké je vlastně Valentina?
Velmi sympatická baculka, která umí ostatní rozesmát. Je plná soucitu, milá a lid se s ní určitě ztotožní. Jsem přesvědčená, že divákům bude sympatická.

Tedy postava, kterou miluj dospělí i děti?
Určitě. Je to ještě holka, vždyť je jí teprve sedmnáct! Celý život strávila v klášterní škole. Rodiče ji nikdy nenavštvili, a prot ještě ani nebyla za klášterní zdí. Netuší, jaký je okolní svět. Má upřmné srdce a je úplně nevinná. Ztotožní se s ní hodně dětí i jistě i spousta dospělých.

Myslíte, že se opakuje fenomén známý z Ošklivky Betty, kdy triumfuje atypická hrdinka?
Nechci v žádném případě Valentýnu srovnávat s jiným seriálem. Mám dojem, že lidi hledaj něco nového. V tomto přpadě jim nabízíme tradičn telenovelu, ale i s novými přísadami. Vme, že Betty zaznamenala světový úspěch, a mě by moc potěšilo, kdyby se nám povedlo něco obdobného.

Co se vám na telenvele nejvíc líbí?
V podstatě všechno, seriál je skvěle napsaný. Přběh netočí, jen okolo Valentýny, každý herec má vlastn, takže všechy záplaetky jsou velmi atraktivním lákadlem pro diváky.

Řeknete nám něco o procesu své proměny?
To je otylčino největš tajemství. Poté, co jsem dokončila film Dívka tvých snů, kde byla má postava velmi hubená, až rachitická, jsem začala jíst. Snědla jsem ohromné množství pizzy, párků v rohlku, čokoládových tyčinek a vypila hektolitry proteinových koktejlů. Na vlastní oči vidíte výsledek pětiměsíčnho snažení.


Leticia Calderon promluvila o Esmeraldě!

9. září 2016 v 14:29 Esmeralda

Leticia Calderon mluví o Esmeraldě!


Herečka Leticia Calderon promluvila o své osudové roli Esmeraldy ve stejnojmenné telenovele, kde si zahrála po boku Fernanda Colungy.

Přestože si Leticia zahrála hlavní roli v mnoha telenovelách, úspěch slepé vesnické dívky se zelenýma očima nepředčí žádná z nich. Diváky však zklamala i svým krátkám sestřihem: ,, Vím, že diváci Esmeraldy by mě chtěli s dlouhými vlasy, ale pro role se musí něco obětovat. Nejdřív jsem potřebovala krátké vlasy pro natáčení seriálu Deník Daniely, kde hraji matku hlavní hrdinky. Také druhá telenovela vyžadovala krátké vlasy, jmenuje se Labyrinty vášně. Musela jsem se kvůli hlavní roli naučit jezdit na koni i dojit krávy, ale pro mě to nebyl velký problém. Než jsem začala natáčet Esmeraldu, také jsem se musela leccos naučit. Třeba pohybovat se, jako bych byla slepá. Zhasla jsem v našem domě všechna světla a pokoušela se orientovat ve tně. Musela jsem se také naučit dívat bez mrknutí do záře reflektorů."


Leticia se stala oblíbenou nejen v Latinské Americe, ale také v Evropě. Země, které navštívila ji vítali až fanatickými ovacemi. Sama herečka přiznává, že prožívala nejšťastnější chvíle své kariéry :,, Je skvělé vidět, že moje práce i strádání, které přinášelo vyčerpávající, rok a půl dlouhé natáčení, nepřišly nazmar. U nás v Mexiku nejsem ale jen Esmeraldou. Pro některé jsem Valeria, pro jiné Margarita. Esmeralda však pro mě byla důležitá, protože díky ní se mi naplnil jeden životní sen: cestovat po světě, vidět hodně cizích zemí."

Kromě toho strávila také několik dní v útulku pro nevidomé v hlavním městě Mexika. Tři týdny se starala o nevidomé a přitom pozorovala, jak se chovají, když zaslechnou neznámý zvuk, jak naslouchají, jak zacházejí s předměty denní potřeby, jak a pomocí čeho se orientují v prostoru. Hlavně zkoumala jejich oči! Kam je upírají, když s někým mluví a co se v nich značí. Po této zkušenosti v noci zhasla světla, převázala si oči páskou a zkusila si chvíli nevidomého: ,, Zpočátku jsem myslela, že na tom nic není: svléknout si v ložnici šaty, jít do kuchyně, udělat si sendvič, vrátit se do ložnice a zase se obléknout. Jenže pak jsem pomalu ani netrefila k lednici, nemohla najt sýr, pak nůž, a když jsem se oblékala, trvalo mi to půl hodiny. Obdivuji nevidomé lidi. Nikfo z nás si nedokůže představit, s čím se v životě musí potýkat."

Na otázku, jak vidí Leticia vztah své hrdinky Esmeraldy ke dvěma mužům odpovídá: ,, Mohla bych žít s Alvarem, protože je to člověk, který mi hodně pomohl. Nezajímá se o mou minulost, miluje mé dítě - a ví, že ho nemiluji. Přest stále věří, že se to změní. Na druhé straně Jose Armando je otcem mého dítěte, je to dobrý člověk a má největš láska :) "

Jednou ze zajímavostí je, že část svého honoráře z Esmeraldy věnovala léčbě zrakově postižených dětí.