Není nic lepšího než sledovat telenovelu:-)

Leden 2016

Žádost o autogram Jacky Bracamontes

26. ledna 2016 v 17:36 Autogramy
Hezký den přeji,

po delší době je tu nový článek. Tentokrát něco speciálního. Jak už jste si mohli přečíst, kromě záliby v telenovely jsem také sběratelka autogramů. A nebyla bych to já, kdybych tyto dva koníčky nezkoušela spojit :D Už párkrát jsem nějaký dopis poslala, ale jak vím, bylo to moc velké sousto (např.Thalía, ikdyž na ni se teď chystám také).

Jak jste si jistě všimli, mojí velice favorizovanou telenovelou je Čaro lásky. Takže, žádost jsem poslala dnes Jacky Bracamontes. Už jednou jsem posílala, ale vrátila se mi obálka s neplatnou adresou.
V současné době se naskytla skvělá příležitost. Jelikož Jacky bude už po několikáté moderovat mexickou soutěž La voz Mexíco, poslala jsem obálku na jednu adresu na casting do Cuidad de Mexiko (tedy hlavního města). Ikdyž Jacky na těchto místech není, je prý šance, že jí dopis předá televize.
Tak uvidíme a budu moc doufat, je to jeden z mých sběratelských snů :)

Co jsem posílala.
Jako obvykle dvě obálky (proč si můžete přečíst v článku Jak psát autogramy), potom dopis, 4 fotografie (ikdyž vím, že je to hodně) a tentokrát místo mezinárodní odpovědky DOLARY. Ano, čtete dobře, poprvé v životě jsem je viděla na živo :D
Abych řekla pravdu s posláním bankovek zkušenost nemám a tak jsem si od ostatních sběratelů nechala poradit. Prý na cestu zpět stačí zhruba 3,5 dolarů. Tak jsem poslala radši 4. Co mě ale překvapilo je velký poplatek za směnu v bance, proto doporučuji radši směnárny ve městě a ne v bance.

Pár rad ohledně výběru fotografií:
Nevím, jestli už jsem o tom psala, ale snažte se vybírat fotky se světlým podkladem, aby na nich podpis byl hezky vidět a aby byl vůbec kam napsat :) Taky raději matné fotografie, což se mi bohužel nepodařilo. Nechala jsem si je vyvolat na rychlo v drogerii DM, kde tato možnost není.
Na obrázku vidíte mnu vybrané fotografie.


Tak se taky pokochejte, jako v americkým filmu :D
Nebojte se do Mexika posílat místo pes dolary, jsou tam taky mezinárodní platidlo.


To je pro dnešní článek vše, doufám, že se líbi, že jsem vám řekla něco zajímavého a budu moc ráda za vaš reakce. Držte mi palce :)

Já a Čaro lásky

4. ledna 2016 v 14:16 Čaro lásky
Zdravím vás při pondělním odpoledni,

pokud sledujete facebookovou stránku, určitě jste si všimli, že poslední dobou přidávám i hodně fotek z telenovely Čaro lásky (v originále Sortilegio). A hodně se na ni ptáte, co je to zač, o čem je a podobně.
Jelikož je to moje nejoblíbenější telenovela, rozhodla jsem se vám ji přiblížit.

Jak jsem se o ní dozvěděla?
Myslím, že jsou to cca dva roky, co tento mexický seriál běžel na tv doma, vždy odpoledne před Teresou. Shlédla jsem pár dílů, ale kvůli škole jsem moc nestíhala. Nicméně jsem se do ní přímo zamilovala. Hltala jsem každý díl, co se mi podařilo stihnout.
Bohužel v té době, jsme měli velice pomalý internet (rozhodně nedoporučuji služby U:fon), takže jsem nemohla nic stahovat.
Pamatuji si, že byl duben, protože jsem se měla učit k maturitě. Můj milý byl tak hodný a celou mi ji stahoval, byl přes týden na kolejích a o víkendu mi cca 20 dílů dovezl. Moc jsem se těšila a děkuji mu za to.
Místo učení jsem tedy sledovala tento nádherný příběh o 90-ti dílech :D
Opravdu jsem hltala každou scénu.

Co se mi tak líbí na seriálu?
Podle mě je to ukázka pravé lásky, kráného vztahu a hlavně vítězství lásky! Tradiční scénář chudé dívky a bohatého muže. Alex, hlavní hradina je pro mě ideál muže. Je krásný, je hodný, je rozhodný, statečný, chytrý, bohatý...
A Maria Jose? Zbožňuji její úsměv, ikdyž musím říct, že velkou zásluhu má skvělý dabing Petry Vajdové :)
V seriálu je několik nezapomenutelných scén, hodně napětí, vtipných událostí a hlavně té romantiky :)Taky se mi líbí, že se děj zbytečně neprodlužuje a jedná se rychle. Hlavní hrdina je velice chápavý a hodně věcí si sám správně vydedukuje.
Za mě úžasný děj, scénář a herecké obsazení.

O čem je telenovela?
Příběh je poměrně složitý, tak se budu snažit ho nastínit.
Děj začíná před 28 lety. Na jedné straně dvojice Viktorie a její manžel, na druhé straně Antonio a jeho žena Adriana. Viktorie s Antoniem si spolu začnou románek z něhož výjde těhotná Viktoria. Její manžel si chce dítě nechat a odejdou spolu do Anglie, kde se narodí dvojčata Bruno a Rakel. Mezitím se Antoniovi a jeho ženě podaří přivést na svět dlouho očekávaného syna Alejandra, bohužel Adriana po porodu umírá.
I manžel Viktorie umírá a žádá Viktoriia, aby se vrátila do Mexika za Antoniem.
Společně potom vychovávají děti. O zhruba 18 let Antonio při nehodě zemře a odkáže většinu majetku a hlavně vedení firmy Alejandrovi. Bruno se nemůže smířit s prohrou a chystá pomstu. Rozhodne se Alexe zabít a získat jeho majetek. V tom mu má pomoci Maria Jose (nic netušící). Seznámí se s ní pod jménem Alejandro, ožení se s ní a podepíše jménem Alejandra, po svatbě však musí odjet.
Mezitím se Alex vydává na cestu a tam ho ze silnice vytlačí tirák, všichni přesvědčeni, že umřel.
Po oznámení smrti Alexe najde Bruno oddací list a Viktorie pozve Mariu Jose k nim. Cestuji i se svojí setrou Paulou.
Všichni jsou zničeni včetně netušící Marie Jose. V noci po pohřbu za ní příjde Bruno a vše jí řekne. Maria Jose jako slušné děvče nesouhlasí, ale je donocena vydíráním. Její otec prodával pirátské DVD.
Zničená utíká zpět do své rodné vesnice.
Mezitím se Alex zachrání, nejde ho chudá pastevec Chucho. Bruno se vydává pro Marii Jose.
Oba zažijí šok, když zjistí, že Alejandro žije...

Mezi Alejandrem a Mariou Jose se rozhoří láska. Zjišťuje, že Alex není zlý, jak jí ho Bruno popisoval. Pozná, jak chutná pravá láska. Je sladká, ale trpká zároveň.
Sledujte tedy proto příběj do konce!
Online na youtube.com a je stažení na ulozto.cz

Abych řekla pravdu, mám všechny díly stažené v pc. Asi čtyři dny opět sleduji, moc mě to baví a myslím, že ani nikdy neomrzí. Vždycky příjdu úplně na jiné myšlenky. Ikdyž mě někdy mrzí, že můj přítel není stejný jak Alex :D

Co na ni říkáte vy?